استفاده از مهره های سیلیکات زیرکونیوم

استفاده از مهره های سیلیکات زیرکونیوم

دانه های سیلیکات زیرکونیوم یک ساینده سندبلاست کروی است که عمدتا از زیرکونیای ذوب شده تشکیل شده است. رنگ آن سفید مات و براق است و سختی آن از دانه های شیشه ای بیشتر است. به دلیل مقاومت بالای زیرکونیا در برابر سایش، ساینده های سندبلاست سیلیکات زیرکونیا از ویژگی بادوام خاصی برخوردار هستند و عمر آزمایشی آن 25 برابر مهره های شیشه ای است. برای سندبلاست فلزات و آلیاژها استفاده می شود، می تواند به یک اثر سطح روشن و صاف دست یابد.

کاربرد و استفاده از دانه های سیلیکات زیرکونیوم بسیار گسترده است. آنها زمینه های زیر را پوشش می دهند:

1. صنایع مکانیکی، مانند قالب های دقیق، چرخ دنده، و یاتاقان ها، شات و درمان درخشان. همچنین می تواند سوراخ ها و سوراخ های قالب ها و قطعات مکانیکی را تمیز کند.
2. تجهیزات پزشکی در صنعت، مانند چاقوهای جراحی، مفاصل مصنوعی و مواد آلیاژی کاشته شده توسط انسان. انفجار شات ماسه سرامیکی می تواند به یک اثر سطحی روشن و غیر بازتابنده دست یابد.
3. درمان لایه برداری سطحی برای قطعات ریلی و خودرو با سرعت بالا. می توان از آن برای سندبلاست سطح اجزای آلیاژ آلومینیوم آهن با سرعت بالا، روکش موتور خودرو، چرخ های خودرو، لوازم جانبی خودروهای انرژی جدید و سایر قطعات استفاده کرد تا بافت فلزی را بهبود بخشد و جلوه ساتن صاف را ایجاد کند و برای رنگ آمیزی سطح بعدی آماده شود. در همین حال، لایه برداری شات سیلیکات زیرکونیوم نیز می تواند استحکام خستگی را بهبود بخشد و مقاومت در برابر ضربه اجزای آلیاژی را افزایش دهد.
4. محصولات الکترونیکی مانند تلفن های همراه، تبلت ها و ساعت های هوشمند دارای پوشش های فلزی سندبلاست هستند. پوسته فلزی پس از لایه برداری شات، یک اثر روشن کننده مات یکنواخت و نرم دارد، در حالی که ویژگی های لمس ضد اثر انگشت را نیز دارد.
5. در زمینه استفاده روزانه مانند قطعات آلیاژی ظروف آشپزخانه و تجهیزات ورزشی، پس از سندبلاست با دانه های زیرکونیوم سیلیکات، اثر فلز سطحی ظریف، ضد باکتری و از باقی ماندن اثر انگشت جلوگیری می کند. این می تواند جایگزین روش های شیمیایی برای تصفیه روشن کننده، جلوگیری از آلودگی شیمیایی و بهبود کارایی تصفیه سطح شود.
6. مقاومت در برابر خستگی و حذف تنش سطحی اجزای هوافضا مانند بال های هواپیما، تیغه های توربین، چرخ دنده ها، ارابه های فرود و سایر اجزای مکانیکی هوافضا.

 

سایزهای موجود در سیلیکات زیرکونیوم B20 B30 B40 B60 B80 B100 B120 B125 B170 B205 B400 B500 است.

به بالای صفحه بردن